Telefon: +48 22 628 55 85  

7-8.06.2018 Droniada

Piąta edycja konkursu dla zespołów akademickich w misjach z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2018 roku na lotnisku Pobiednik Wielki.

Droniada to poligon technologiczny, na którym konstruktorzy mogą w praktyce zaprezentować swoje rozwiązania użytkownikom i przedsiębiorcom oraz rzeczywisty sprawdzian działań w U-Space. Towarzyszą jej cztery seminaria, których organizatorem jest Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowy Instytut Badawczy. Odbędą się one od 6 czerwca do 9 czerwca w godz. 18 – 20 w Hotelu Galaxy w Krakowie. 

W tym roku skoncentrujemy się na obszarach ważnych z punktu widzenia rozwoju internetu rzeczy, inteligentnych miast, innowacyjności i możliwości działania dronów w mieście. To polski prolog przed U-space, unijną inicjatywą, która od 2019 otwiera niebo w mieście dla dronów w misjach automatycznych i umożliwia JST współzarządzanie przestrzenią 3D.

Jednocześnie to przedsięwzięcie jest od początku organizowane jako trening służb reagowania kryzysowego, w tym jednostek PSP i OSP jak Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie, umożliwiające sprawdzenie zasad współdziałania służb z operatorami dronów i instytucjami naukowymi.

Jeśli Droniada dowiedzie poprawności działania systemów antykolizyjnych, śmiało będzie można mówić, że te wykuły się na krakowskim poligonie technologicznym i będzie można rozważać uruchomienie projektu miejskiego obszaru testowego pod kątem U-space. Właśnie tematyce U-Space, rozwojowi rynku systemów bezzałogowych oraz innowacyjności studentów i absolwentów polskich uczelni poświęcone będą seminaria IBRKK-PIB.

Zapraszamy do wydarzenia na Facebooku.

Rejestracja oraz szczegółowa agenda dostępne są na stronie 5zywiolow.pl.